
10 emlékezetes focis film

A labdarúgás népszerűsége a filmvásznon is megmutatkozik. A cikkben összeszedtünk 10 emlékezetes filmet, melyben központi szerepet játszik a labdarúgás, mint téma. A filmekről rövid tartalmi ismertetőjükkel együtt olvashatsz.
Menekülés a győzelembe (Victory, 1981)
II. világháborús hadifoglyok egy csapata készül mérkőzésre a német válogatott ellen. Az alkotás Michael Caine és Sylvester Stallone főszereplésével ötvözi a háborús drámát a sportfilmmel.
Csavard be, mint Beckham (Bend It Like Beckham, 2002)
Egy fiatal szikh lány a szülei akarata ellenére futballozni szeretne. A film a kulturális különbségeket és a női labdarúgást mutatja be humorral.
Góóól! (Goal!, 2005)
Egy tehetséges mexikói fiú lehetőséget kap, hogy a Newcastle United csapatában játsszon. A film bemutatja egy fiatal játékos útját az amatőr focitól a profi karrierig. A filmnek folytatása is készült, és 2009-re trilógiává bővült. A végére már a futballvilág csúcsára jutott fel hősünk.
Az elátkozott Leeds United (The Damned United, 2009)
Az életrajzi dráma Brian Clough ellentmondásos 44 napos időszakát mutatja be a Leeds United edzőjeként. Michael Sheen alakítja a legendás, de megosztó menedzsert.
Shaolin foci (Shaolin Soccer, 2001)
Egy kung-fu bajnok összehozza szétszóródott testvéreit, hogy focicsapatot alakítsanak, kihasználva harcművészeti képességeiket. Kreatív és fiktív vígjáték a sport és a harcművészetek keverékével.
Nagypályások (The Big Green, 1995)
Egy angol cseretanárnő a helyi seriff segítségével egy texasi iskolában focicsapatot szervez, javítva a diákok önbecsülését és váratlan sikereket érve el.
United (2011)
A Manchester United "Busby Babes" csapatának igaz története, amely a klub legfiatalabb bajnokcsapata volt, és az 1958-as müncheni légikatasztrófában nyolc játékosát vesztette el.
Passzolj, tesó! (Rudo y Cursi, 2008)
A banánültetvényen dolgozó két testvér szabadidejükben profi labdarúgóként rivalizálnak. A film a mexikói futball világába nyújt betekintést.
Barátom, Eric (Looking for Eric, 2009)
Egy válságba került postás életvezetési tanácsokat kap a filozófus hajlamú sztárfocistától, Éric Cantonától. Ken Loach rendezése ötvözi a drámát és a humort.
A berni csoda (Das Wunder von Bern, 2003)
Az 1954-es svájci világbajnokságon játszó német válogatott története, párhuzamosan egy fiú és háborúból hazatérő apja kapcsolatának bemutatásával.
Ezek a filmek nemcsak a labdarúgás izgalmait mutatják be, hanem gyakran mélyebb társadalmi és emberi kérdéseket is feszegetnek, így nemcsak a sport rajongóinak, hanem szélesebb közönségnek is élvezetes szórakozást nyújtanak.
Ha tetszett ez a focis írás és kedvet kaptál a Focis Játék elkezdéséhez/folytatásához is: