
Világsztár idegenlégiósok magyar kluboknál

Magyar labdarúgócsapatoknál számos világklasszis külföldi játékos fordult meg idegenlégiósként a múltban, akik jelenlétükkel színesítették és emelték a bajnokság színvonalát. Bár az NB1 nem tartozik Európa legerősebb bajnokságai közé, mégis több neves labdarúgó döntött úgy pályafutása során, hogy Magyarországon folytatja karrierjét.
Az egyik legismertebb név, aki megfordult a magyar bajnokságban, Arturo Álvarez salvadori válogatott támadó. Álvarez 42-szeres válogatott, aki 2013 és 2015 között a Videoton FC (ma MOL Fehérvár FC) színeiben szerepelt. A tehetséges csatár 56 mérkőzésen 8 gólt szerzett a fehérvári csapatban, jelentősen hozzájárulva a klub sikereihez.
Egy másik kiemelkedő játékos, aki Magyarországon is megfordult, Muhamed Bešić bosnyák válogatott középpályás. Bešić, aki jelenleg 26-szoros bosnyák válogatott, 2012 és 2014 között a Ferencvárosi TC játékosa volt. A fiatal tehetség 47 mérkőzésen lépett pályára a zöld-fehéreknél, mielőtt az angol Premier League-be igazolt volna.
A kameruni válogatott Dorge Kouemaha szintén emlékezetes alakja a magyar labdarúgásnak. A csatár 2005 és 2008 között játszott Magyarországon, először a Tatabánya, majd a Debreceni VSC csapatában. Kouemaha 60 mérkőzésen 28 gólt szerzett, ami figyelemre méltó teljesítmény.
Az ecuadori válogatott Cristian Ramírez 2015 és 2016 között erősítette a Fradit. A balhátvéd 55 mérkőzésen 4 gólt szerzett a zöld-fehéreknél, és fontos tagja volt a csapatnak. Ramírez 8-szoros ecuadori válogatott.
A cseh válogatott Marek Heinz is megfordult Magyarországon. A 30-szoros válogatott támadó középpályás 2010 és 2011 között szintén az FTC játékosa volt. Heinz 25 mérkőzésen 7 gólt szerzett a Fradiban, bizonyítva klasszis képességeit.
Az elefántcsontparti Abdul Kader Keïta, aki 72-szeres válogatott, 2014-ben rövid ideig a Budapest Honvéd FC játékosa volt. Bár csak 2 mérkőzésen lépett pályára, jelenléte nagy figyelmet keltett a drukkerek és a sportújságírók körében is.
A jamaicai válogatott Rafe Wolfe több magyar csapatban is megfordult 2009 és 2014 között. Játszott a Fradiban, az MTK-ban és a Győri ETO-ban is. Wolfe összesen 72 mérkőzésen 7 gólt szerzett hazánkban töltött pályafutása során.
Az észt válogatott Tarmo Kink szintén több magyar klubban is szerepelt. A 83-szoros válogatott támadó több ízben, először 2009 és 2010 között, majd 2013 és 2014 között, végül 2016-tól játszott Magyarországon. Megfordult a Győr elsőosztályú csapatában, a Kaposvári Rákóczi-ban és a Mezőkövesd Zsóry-ban is. Kink 79 mérkőzésen összesen 22 gólt szerzett az NB1-ben.
Ezek a játékosok nemcsak a pályán nyújtott teljesítményükkel, de nemzetközi tapasztalatukkal és profizmusukkal is hozzájárultak a magyar labdarúgás fejlődéséhez. Jelenlétük inspirálóan hatott a fiatal magyar tehetségekre. Bár többségük csak rövid időt töltött Magyarországon, nevük és teljesítményük emlékezetes maradt a magyar szurkolók számára.
Ahogy a világfociban is nélkülözhetetlenek, a Focis Játék sem lehet meg nélkülük, ez hívta életre az Idegenlégiós nevű kártyánkat, melyet gyakoriként te is megszerezhetsz magadnak a játék során. Maga a lap kiemelkedően sok -t ad, melyet bármelyik zónádba lehelyezhetsz, akár megfordítva az ott elért eredményt, ugyanakkor némi hátrányt jelent, hogy a másik két zónát jelzővel sújtja kijátszása.

Ha tetszett ez a focis írás és kedvet kaptál a Focis Játék elkezdéséhez/folytatásához is: